FEML


FORUM EKONOMICZNE
MŁODYCH LIDERÓW

XIII FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW

3-7 WRZEŚNIA 2018, NOWY SĄCZ - KRYNICA ZDRÓJNowy Sącz po raz trzynasty stał się stolicą liderów jutra

Już po raz trzynasty młodzi liderzy z całej Europy spotkali się w Polsce, aby rozmawiać na temat przyszłości Europy oraz młodego pokolenia. Celem, który przyświecał Forum Ekonomicznemu Młodych Liderów było stworzenie międzynarodowego think-thanku – składającego się z reprezentantów przyszłych europejskich elit, oddziałujących zarówno na płaszczyźnie lokalnej w swoich krajach, jak i inicjujących wspólnie międzynarodowe projekty i przedsięwzięcia, które pozwolą budować lepsze jutro.


W imieniu zarządu Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw jako głównego organizatora XIII Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój chciałybyśmy serdecznie podziękować uczestnikom za udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Swoje podziękowania kierujemy szczególnie do wszystkich gości specjalnych, panelistów i osób prowadzących warsztaty, które dzieliły się swoją nieocenioną wiedzą, doświadczeniem i pasją z młodymi liderami. Przesłania kierowane do słuchaczy w sposób znaczący przyczynią się do kształtowania ich postaw w przyszłości.

EUROPA - GOSPODARKA - EDUKACJA - TECHNOLOGIE


W tegorocznej edycji Forum, które odbywa się w dniach 3-7 września w Nowym Sączu bierze udział blisko 400 liderów z 43 państw. Uczestnikami Forum są młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także młodzi pracownicy naukowi i dziennikarze.Anna Zalewska - Minister Edukacji RP

Nowoczesny system edukacji powinien stopniowo porzucać to, co stare i skostniałe, tak by dostosowywać się do obecnie postępujących zmian technologicznych. Szybki Internet w każdej placówce edukacyjnej, tablice multimedialne, w każdej klasie, tematyczne sale przedmiotowe to kwestia najbliższej przyszłości. Tablica kredowa i gąbka powinny odejść do lamusa.


Łukasz Szumowski - Minister Zdrowia RP

Przesłaniem Ministra Zdrowia do przyszłych liderów było uświadomienie im jaką rolę mają do odegrania. Ochrona zdrowia to niezwykle newralgiczny i ważny sektor polityki. Jeden z najważniejszych jak wynika z badań opinii publicznej, ale też najtrudniejszych jeśli mowa o właściwym zarządzaniu.


Beata Szydło - Wiceprezes Rady Ministrów RP

Tegoroczna ilość chętnych i zainteresowanych debatą nt. przyszłości Europy i świata cieszy - mówiła. Wpisuje sie w to tematyka spotkania w Krynicy - Europa wartości czy Europa interesów? Właściwy temat do dyskusji dla osób poważnie zainteresowanych kreowaniem przyszłości, ale i trudne pytanie, bo dotyka sedna funkcjonowania Unii Europejskiej, która zdaje się zapominać o chrześcijańskich wartościach, leżących u jej podstaw.
Tegoroczny program Forum obejmował następujące tematy:


  • Europa 4.0 - wizja Europy oczami młodych: wspólna sprawa czy interes jednostek
  • Edukacja 4.0 - innowacyjność młodego pokolenia
  • Rynek pracy 4.0
  • Gospodarka innowacji - wpływ na rozwój państwa i jednostki
  • Nowe technologie w informacji, komunikacji i kulturze
  • Spotkania i warsztaty z praktykami biznesu


Aplikacja mobilna Forum 2018

program wydarzenia zawsze na wyciągnięcie ręki
poznaj uczestników Forum i komunikuj się z nimi
dzięki powiadomieniom i aktualnościom będziesz dobrze poinformowany


Skanuj kod QR
lub znajdź Economic Forum of Young Leaders na liście wydarzeń aplikacji MK Events z AppStore lub Google Play

POBIERANIE: PLATFORMA iOS | PLATFORMA ANDROID | KOD WYDARZENIA: 6103


FEML

Nationale - Nederlanden
jest Oficjalnym Partnerem Aplikacji Mobilnej Forum 2018

stypendium

w Daniel Morgan Graduate School of National Security


Spełnij swój Amerykański Sen debatując o przyszłości Europy w Nowym Sączu!

Interesuje Cię polityka międzynarodowa? Pytany na rozmowie kwalifikacyjnej „gdzie widzisz siebie za 10 lat?” ... odpowiadasz – W Białym Domu? Nie martw się - pojęcie „Dream Big” nie jest nam obce i jesteśmy tu, aby pomóc Ci osiągnąć sukces!

Weź udział w konkursie i zdobądź szansę na wygranie stypendium krok od Białego Domu w Daniel Morgan Graduate School of National Security!


  STRONA KONKURSU - REGULAMINDlaczego warto wziąć udział w XII edycji Forum?

Zastanawiasz się, czy wziąć udział w Forum? To oznacza, że oczami wyobraźni widzisz już, jakie mogą być skutki Twojej decyzji. Organizujemy Forum po raz dwunasty i możemy Cię zapewnić, że się ani odrobinę nie mylisz. Świadczy o tym rosnąca popularność wydarzenia i opinie uczestników, z którymi możesz się zapoznać na naszej stronie.

  CZYTAJ WIĘCEJ

Nationale-Nederlanden
na XII Forum Ekonomicznym
Młodych Liderów

Nationale-Nederlanden niezmiennie wspiera inicjatywy popularyzujące odpowiedzialne oszczędzanie i zarządzanie własnymi finansami, jak również zabezpieczenia się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Rosnące wyzwania demograficzne wpływają zarówno na strukturę społeczną, jak i na rynek pracy. Niezbędne więc staje się zaangażowanie młodego pokolenia w propagowanie postaw związanych z odpowiedzialnym budowaniem długoterminowego zabezpieczenia finansowego. Stąd decyzja o udziale Nationale-Nederlanden w tegorocznym XIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów, odbywającym się w dniach 5-7 września w Nowym Sączu i Krynicy Zdrój.

  CZYTAJ WIĘCEJ


PROGRAM
Aktywnie współpracujące miasta
– przyszłość młodego pokolenia

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw oraz Urząd Miasta Nowy Sącz wspólnie zrealizowali projekt: „Aktywnie współpracujące miasta – aktywne regiony”. Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018

   WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE

UCZESTNICY O FORUM

FEML
Niesamowici ludzie! Jeszcze raz dziękuję za uczynienie forum, nie tylko areną spotkań służącą do odkrywania i omawiania głównie Europejskiej gospodarki, ale prawdziwą przyjemnością uczestniczenia w nim!

Amer Benouda, Francja

FEML
Forum odgrywa ważną rolę w kształtowaniu moich zawodowych i społecznych umiejętności. Inicjatywa ta sprowokowała mnie do myślenia poza schematem, opuszczenia strefy komfortu i przekraczania granic.

Mariya Romanyshyn, Ukraina

FEML
Pochodzę z Niemiec, ale jestem również Brazylijką i posiadam dwa obywatelstwa. Jestem również Europejką. I dlatego tu przyjechałam, ponieważ znalazłam ten wspaniały program, który jest stworzony dla młodych.

Jennifer Hartl, Niemcy

FEML
Jestem ekonomistą i zainteresował mnie program Forum ważny dla mojego kraju i dla całej Europy: poszerzenie UE, porozumienia o wolnym handlu z krajami sąsiadującymi, współpraca z krajami Partnerstwa Wschodniego i makroekonomiczne rezultaty takiej współpracy.

Irakli Danelia, Gruzja

MIEJSCE:

Wyższa Szkoła Biznesu
National Louis University
ul. Zielona 27, 33- 300 Nowy Sącz, Małopolska


  Na mapie GOOGLE

PORANNA KAWA
Z PRAKTYKAMI NAUKI I BIZNESU


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ - WYBIERZ I ZAREJESTRUJ SIĘ
400

uczestników Forum

43

kraje

35

gości specjalnychMÓWCY

FEML
Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów, Polska

FEML
Jarosław Gowin

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska

FEML
Tibor Navracsics

Komisarz UE do spraw Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu

FEML
Ana Birchall

Przewodnicząca Komisji ds. Europejskich Izba Deputowanych, Rumunia

FEML
Grzegorz Chłopek

CEO, Nationale-Nederlanden PTE S.A., Polska

FEML
Kristian Friis Bach

Sekretarz Wykonawczy Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

FEML
Jan Krzysztof Bielecki

Były Premier RP, Przewodniczący Rady Partnerów EY Polska

FEML
Bernhard Budaker

Dyrektor Business Unit w Automotive Fraunhofer IPA


ORGANIZATORZY FORUM


PATRONAT HONOROWY
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ


PARTNER GŁÓWNY


MIASTO GOSPODARZ


WSPÓŁFINANSOWANIE


OFICJALNY PARTNER


PARTNER

FEML


PATRON MEDIALNY


PATRONAT HONOROWY
JACEK KRUPA
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
HONORARY PATRONAGE
JACEK KRUPA
MARSHAL OF THE MALOPOLSKA REGION

Główny Partner | MAIN PARTNER
Miasto Gospodarz | HOST CITY

Partner Strategiczny | STRATEGIC PARTNERWSPÓŁFINANSOWANIE | COFINANCING

PARTNERZY | PARTNERSPATRONI MEDIALNI | MEDIA PATRON