FEML

XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

2-6 września 2019, Nowy Sącz - Krynica Zdrój

Największe międzynarodowe spotkanie społeczno-ekonomiczne młodych liderów w Europie. DODAJ DO KALENDARZA 2020-09-08 10:00:00 2020-09-10 20:00:00 Europe/Warsaw XV FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW Najwieksze miedzynarodowe spotkanie spoleczno-ekonomiczne młodych liderów w Europie. Polska, online FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW forum@forum-leaders.eu


FEMLDZIEŃ CZWARTY


SESJA PLENARNA podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój, PANEL DYSKUSYJNY Czas Młodego Lidera - zmiany w edukacji, na rynku pracy i w systemie emerytalnym, pANEL DYSKUSYJNY Przywódcze umiejętności przyszłości - jak umożliwić młodym ludziom zaangażowanie się w inteligentną, innowacyjną i zróżnicowaną Europę, SESJA ZAMYKAJĄCA XXIX FORUM EKONOMICZNE W KRYNICY - ZDRÓJ

ZOBACZ WIĘCEJ

FEML
FEML

DZIEŃ TRZECI


PORANNA KAWA Z PRAKTYKAMI NAUKI, MEDIÓW, POLITYKI I BIZNESU, PANELe DYSKUSYJNE: Nowe perspektywy dla Europy w zakresie zrównoważonego i ekologicznego transportu, 10 - lat współpracy ze Wschodem, Cyberprzestrzeń - bezpieczeństwo przede wszystkim
DEBATy: Dlaczego warto zostać przedsiębiorcą społecznym?, Trójmorze - idea czy interes?
DYSKUSJA OKSFORDZKA: Sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie ?

ZOBACZ WIĘCEJ


DZIEŃ DRUGI


Główny temat czternastej edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów to kompetencje przyszłych liderów.

SESJE WARSZTATOWE, PANEL DYSKUSYJNY Szanse i wzywania dla współpracy gospodarczej w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Państw Grupy Wyszehradzkiej. Przyszłośc projektu europejskiego, DEBATA RADA DZIECI I MŁODZIEŻY Młody człowiek i otaczające go wyzwania w XXI wieku

ZOBACZ WIĘCEJ

FEML
FEML


DZIEŃ PIERWSZY


REJESTRACJA UCZESTNIKÓW ale też zawieranie pierwszych znajomości lub spotkania starych dobrych znajomych - do w przypadku tych, którzy uczestniczą w forum nie po raz pierwszy.

ZOBACZ WIĘCEJ


XIV FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW W LICZBACH


NIE ZWLEKAJ DOŁĄCZ DO LIDERÓW WSPÓŁCZESNEJ EUROPY!


Każdy wielki sukces zawsze ma swój początek. Bądź w centrum wydarzeń tam, gdzie młodzi liderzy z całej Europy zacieśniają kontakty, gdzie doświadczeni przywódcy inspirują młodszych do działania. Spotkaj się z wybitnymi politykami, naukowcami i biznesmenami, aby wspólnie porozmawiać o przyszłości Europy, nowych technologiach i innowacyjnych pomysłach. Bądź we właściwym czasie i miejscu. Nie może Cię tam zabraknąć!

Podczas trwania Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, do którego przylgnęły określenia „Davos ludzi młodych” i „młoda Krynica”, przyszłe elity zdobywają praktyczną wiedzę, umiejętności i dzielą się swoimi pomysłami z innymi.


EUROPA - GOSPODARKA - EDUKACJA – TECHNOLOGIE – BIZNES


Weź udział w panelach dyskusyjnych, debatach, warsztatach i porannej kawie z praktykami biznesu. Dołącz do środowisk, które tworzą idee zmieniające życie nowych pokoleń. Wpłyń na decyzje podejmowane w sprawie przyszłości Europy. Pozwól aby twój głos był słyszalny przez decydentów współczesnego świata. Zdobądź praktyczną wiedzę i zostań jeszcze skuteczniejszym liderem i sprawniej osiągaj własne cele.

Tegoroczny program Forum
budujemy wokół tezy
"Umiejętności przyszłości dla przyszłych liderów”.


Inkubator współpracy polsko-czeskiej


Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, organizator Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, realizuje projekt pt. „Inkubator współpracy polsko-czeskiej” – zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie pt. Forum Polsko-Czeskie 2019. W ramach tego projektu uczestnicy wzięli udział w XIV Forum Ekonomicznym Młodych Liderów, które miało miejsce w dniach 2-6 września 2019 roku w Nowym Sączu oraz mieli okazję uczestniczyć w XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

Celem projektu było wzmocnienie współpracy pomiędzy młodymi ludźmi z Polski oraz z Czech, a także wykazanie korzyści, jakie daje obywatelom członkostwo Polski i Czech w NATO oraz w Unii Europejskiej. Projekt zakładał również realizację celów szczegółowych. Uczestnicy projektu wykreowali nowe pomysły dotyczące współpracy pomiędzy młodymi liderami z Polski i z Czech, nauczyli się jak starannie analizować treści zamieszczone w Internecie w związku z coraz większą liczbą fake newsów. Ukazali również płaszczyzny, na których realizowana jest współpraca polsko-czeska oraz przedstawili liczne korzyści z niej płynące. Ponadto wypracowali nowe płaszczyzny, na których z pewnością współpraca ta zostanie ulepszona, a w przyszłości zostaną nawiązane nowe partnerstwa.

Uczestnicy poświęcili część uwagi promocji dobrych praktyk w zakresie współpracy międzynarodowej oraz realizacji wspólnych projektów partnerskich.

Ważnym elementem projektu było ukazanie Polski jako kraju, w którym młodzi profesjonaliści, liderzy życia społecznego i młodzi przedsiębiorcy z całej Europy mogą się spotykać, nawiązywać kontakty oraz debatować nad zagadnieniami dotyczącymi nawiązywania i budowania współpracy, a także nad problemami współczesnego świata i współczesnej Europy. Istotną kwestią była również rola kraju gospodarza – Polski, to na jej promocji skupili się uczestnicy projektu. Chcieli oni pokazać, iż Polska jest krajem posiadającym własną wizję rozwoju Unii Europejskiej oraz członkostwa w NATO.


WITRYNA INTERNETOWA PROJEKTU


FEML


UMIEJĘTNOŚCI JAKO KLUCZ DO SUKCESU W PRZYSZŁEJ KARIERZE


15 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Umiejętności Młodzieży. Według danych Eurostat z 2017 roku, w Unii Europejskiej żyje 38 milionów osób w wieku 18-24 lat. Średnio 10,6% młodych ludzi przedwcześnie zakończyło edukację. Najwyższy współczynnik takich osób możemy zaobserwować na Malcie (18,6%), natomiast najniższy na Chorwacji (3,1%). W Polsce było to 5%. W dobie wielu przemian i wdrażania innowacji oraz prekaryzacji rynku pracy niezwykle ważnym wyzwaniem jest zadbanie o inkluzywność tego rynku oraz zapobieganie przedwczesnemu zakończeniu edukacji.


CZYTAJ WIĘCEJ

FEMLJarosław Stawiarski

Marszałek Województwa Lubelskiego w Lublinie


Cieszę się, że Organizatorom Forum Ekonomicznego Młodych Liderów udało się zbudować tradycję spotkań, stanowiących doskonałą płaszczyznę do wymiany doświadczeń, wiedzy i swoich pasji – dzięki, której młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także pracownicy naukowi i dziennikarze działający na płaszczyźnie lokalnej w swoich krajach – mogą dzielić się wskazówkami, jak budować lepszą przyszłość.

FEML
JEŚLI MASZ POMYSŁ


W dalszym ciągu pracujemy by przygotować dla was interesującą agendę. Ostateczny program Forum będzie ogłoszony w drugiej połowie sierpnia.

ZOSTAŃ PANELISTĄ


Jeśli masz pomysł na interesującą debatę, albo uważasz, że Twoja wiedza i charyzma pozwalają Ci zostać panelistą podczas XIV Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Zarejestruj swój pomysł:

Dołącz już teraz do największego w Unii Europejskiej spotkania młodych liderów!
FAQ
INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Dlaczego warto wziąć udział w XIV edycji Forum?

Zastanawiasz się, czy wziąć udział w Forum? To oznacza, że oczami wyobraźni widzisz już, jakie mogą być skutki Twojej decyzji. Organizujemy Forum po raz trzynasty i możemy Cię zapewnić, że się ani odrobinę nie mylisz. Świadczy o tym rosnąca popularność wydarzenia i opinie uczestników, z którymi możesz się zapoznać na naszej stronie.

CZYTAJ WIĘCEJ

APLIKACJA MOBILNA FORUM 2019

Program wydarzenia zawsze na wyciągnięcie ręki.

Poznaj uczestników Forum i komunikuj się z nimi

Dzięki powiadomieniom i aktualnościom będziesz dobrze poinformowany.

Skanuj kod QR lub znajdź Economic Forum of Young Leaders na liście wydarzeń aplikacji MK Events z AppStore lub Google Play.

POBIERANIE: PLATFORMA iOS | PLATFORMA ANDROID
KOD WYDARZENIA: 6103
FEML
ANDROID


FEML
iOS


PROGRAMPORANNA KAWA
Z PRAKTYKAMI NAUKI I BIZNESU


NASZE PROPOZYCJE
UCZESTNICY O FORUM

FEML

Udział w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów jest wspaniałą okazją do poznania osób myślących w podobny sposób, którzy podzielają te same wartości i zainteresowania. Nie można przegapić możliwości spotkania oraz rozmowy z ekspertami i przedstawicielami rządu kształtujących przyszłość Europy. Organizaja Forum stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu można w łatwy sposób znaleźć czas zarówno na sesje networkingowe, jak i panele dyskusyjne. To właśnie te elementy były głównym powodem mojego udziału w Forum już po raz czwarty i nadal mam ochotę pojawić się tu po raz kolejny. Do zobaczenia w Nowym Sączu!

Raúl Labadze, Gruzja

FEML

Jestem przeogromnie wdzięczna za możliwość udziału w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów z racji tego, iż to doświadczenie dało mi okazję być częścią rozmów z osobami, których opinię podzielam, ale także lepiej zrozumieć tych, którzy mają poglądy odmienne od moich, jak również dostrzec, że jesteśmy bardziej podobni niż mi się wydawało. Ponadto mogłam być świadkiem różnych inicjatyw, które natchnęły mnie do prób zrealizowania ich w mojej lokalnej społeczności. Ciągle się zastanawiasz? Mam nadzieję, że nie! Zapisz się i do zobaczenia na miejscu!

Sanela Ravlic, Chorwacja

FEML

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest niezbędne dla młodego pokolenia do przekazania swoich pomysłów oraz nawiązania kontaktu z osobami o podobnych poglądach, które mają większe doświadczenie w biznesie, w celu opracowania innowacyjnych technologii, które przynoszą korzyści całemu społeczeństwu. Nie spodziewałem się że Polska będzie tak tradycyjna pod względem kulturowym, architektonicznym oraz gościnności. Sądziłem, że Polska po drugiej wojnie światowej będzie bardziej nowoczesna. Zamiast tego naprawdę czułem, że kraj zachował swoje piękno, co bardzo szanuję i kocham.

Ramon Rahangmetan, Holandia


ORGANIZATORZY FORUM


PATRONAT HONOROWY
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ


PARTNER GŁÓWNY


PARTNER STRATEGICZNY


MIASTO GOSPODARZ


WSPÓŁFINANSOWANIE


OFICJALNY PARTNER


PARTNERFEML


PATRON MEDIALNY