FEML

XVI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Największe międzynarodowe spotkanie społeczno-ekonomiczne
młodych liderów w Europie

7-9 września 2021

NOWA RZECZYWISTOŚĆ – NOWE UMIEJĘTNOŚCI

RELACJA Z XVI FORUM

FEML

Jaka jest rola młodzieży
w ekologicznych wyzwaniach
współczesnej Europy?

Gość tegorocznego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, Pan Adam Czyżewski – Główny Ekonomista PKN ORLEN poruszył istotne aspekty obecnych przemian ukierunkowanych na zrównoważoną produkcję (Podczas Forum Ekonomicznego 2020 PKN ORLEN ogłosił, że do 2050 roku osiągnie zeroemisyjność netto).

- Przejście w zrównoważoną gospodarkę nie oznacza, że zaczniemy zużywać mniej energii, wymaga ono, żebyśmy drastycznie zredukowali ilość materiałów które konsumujemy. - wskazuje Pan Czyżewski, jednocześnie jednak komentuje gospodarkę konsumpcyjną: - Produkcja energii jest to problem producenta, natomiast problemem konsumenta jest potrzeba rozwijania się, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia materiałów.

- To, na co chcę zwrócić uwagę, to jest właśnie rola młodzieży. Nie ma innej drogi - to my musimy się zmienić, ale ta zmiana oznacza, że konsumpcja jaką dzisiaj widzimy, spadnie na łeb na szyję. Powinniśmy zużywać mniej materiałów na głowę do zaspokajania swoich potrzeb i to również jest rola biznesu. A w zamian za to będziemy się cieszyć konsumpcją takich dóbr, za które dzisiaj nie płacimy, bo uznajemy je za oczywiste: świeże powietrze, czysta woda, środowisko. Aby utrzymać środowisko w stanie nienaruszonym, koszty tego muszą być wliczone w cenę produktu po który sięga konsument. - dodaje Pan Czyżewski.

GOSPODARKA, INFRASTRUKTURA, TRANSPORT – SŁOWA KLUCZE OBECNEJ DEKADY

– Młodzi są w coraz większym stopniu propagatorami zrównoważonego rozwoju transportu i energetyki a tematyka ta jest poruszana przez nich, chociażby w pracach dyplomowych. - Rozpoczęła moderatorka dyskusji, Pani Aleksandra Pepłowska – Członkini Rady Wykonawczej Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, Przewodnicząca Komisji ds. Współpracy Zewnętrznej. Jakie założenia powinny znajdować się w programach odbudowy, aby zapobiec recesji? Jaką rolę powinna odgrywać infrastruktura w tych procesach? Czy Polska ma szanse stać się Hubem logistyczno-transportowym dla Europy?

CZYTAJ WIĘCEJ
Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Forum od początku swojego istnienia dąży do włączania osób młodych do dyskusji na temat przyszłości Europy i świata, a także w procesy decyzyjne kształtujące naszą rzeczywistość. W trakcie piętnastu edycji, dzięki przestrzeni do rozmowy, networkingu i integracji, uczestnicy mogli nawiązać międzynarodowe partnerstwa, zrealizować wspólne projekty, a nawet zdobyć wymarzoną pracę. Przez minione 15 lat Program Forum ubogacał młodych uczestników w wiedzę, pewność siebie, inspiracje do działania oraz dał pespektywy i nowe kontakty. Dzięki temu po latach, wielu uczestników wracało na Forum – jako partnerzy wydarzenia, eksperci i prelegenci.

Cele główne tegorocznego Forum

Pobudzenie postaw przedsiębiorczych, rozwój debaty  publicznej na tematy ekonomiczne, geopolityczne, ekologiczne i edukacyjne a także nabywanie kompetencji liderskich przez uczestników. Tegoroczny hybrydowy format wydarzenia obejmuje program stacjonarny objęty aktualnym reżimem sanitarnym oraz linię programową dedykowaną uczestnikom online

ZOBACZ, JAK BYŁO W POPRZEDNICH LATACH...Instytucje zainteresowane współpracą


prosimy o przesłanie ofert na adres:

marketing@forum-leaders.eu

UCZESTNICY O FORUM

FEML

Udział w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów jest wspaniałą okazją do poznania osób myślących w podobny sposób, którzy podzielają te same wartości i zainteresowania. Nie można przegapić możliwości spotkania oraz rozmowy z ekspertami i przedstawicielami rządu kształtujących przyszłość Europy. Organizaja Forum stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu można w łatwy sposób znaleźć czas zarówno na sesje networkingowe, jak i panele dyskusyjne. To właśnie te elementy były głównym powodem mojego udziału w Forum już po raz czwarty i nadal mam ochotę pojawić się tu po raz kolejny. Do zobaczenia w Nowym Sączu!

Raúl Labadze, Gruzja

FEML

Jestem przeogromnie wdzięczna za możliwość udziału w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów z racji tego, iż to doświadczenie dało mi okazję być częścią rozmów z osobami, których opinię podzielam, ale także lepiej zrozumieć tych, którzy mają poglądy odmienne od moich, jak również dostrzec, że jesteśmy bardziej podobni niż mi się wydawało. Ponadto mogłam być świadkiem różnych inicjatyw, które natchnęły mnie do prób zrealizowania ich w mojej lokalnej społeczności. Ciągle się zastanawiasz? Mam nadzieję, że nie! Zapisz się i do zobaczenia na miejscu!

Sanela Ravlic, Chorwacja

FEML

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest niezbędne dla młodego pokolenia do przekazania swoich pomysłów oraz nawiązania kontaktu z osobami o podobnych poglądach, które mają większe doświadczenie w biznesie, w celu opracowania innowacyjnych technologii, które przynoszą korzyści całemu społeczeństwu. Nie spodziewałem się że Polska będzie tak tradycyjna pod względem kulturowym, architektonicznym oraz gościnności. Sądziłem, że Polska po drugiej wojnie światowej będzie bardziej nowoczesna. Zamiast tego naprawdę czułem, że kraj zachował swoje piękno, co bardzo szanuję i kocham.

Ramon Rahangmetan, HolandiaORGANIZATORZY / ORGANIZERSPARTNER STRATEGICZNY / STRATEGIC PARTNER


PATRONATY HONOROWE / HONORARY PATRONAGE
partner oficjalny / official partnerPARTNERZY / PARTNERSPARTNERZY MERYTORYCZNI / SUBSTANTIVE PARTNERSPATRONAT MEDIALNY / MEDIA PATRONAGEWspółfinansowanie / co-financing


 
 


W 2021 ROKU STRONĘ ODWIEDZIŁO DOTYCHCZAS 71198 OSÓB
DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE