FEML

XV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

Największe międzynarodowe spotkanie społeczno-ekonomiczne
młodych liderów w Europie.

STREFA MAŁOPOLSKI


Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!


Zaledwie kilka miesięcy temu w kampanii świątecznej Dobro jest w Małopolsce zachęcaliśmy mieszkańców Małopolski do drobnych, miłych gestów i dzielenia się uśmiechem. Nasza akcja spotkała się wtedy z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Nikt z nas nie spodziewał się, że dziś nabierze ona zupełnie innego wymiaru! Teraz musimy pokazać, że akcja Dobro jest w Małopolsce wiąże się nie tylko z życzliwością, ale przede wszystkim z konkretnymi działaniami i wsparciem.

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i teraz w szczególny sposób potrzebujemy dowodów na ludzką solidarność i wsparcie. Kampania Województwa Małopolskiego Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi! jest odpowiedzią na te potrzeby. Chcemy zjednoczyć siły i pokazać, że wszyscy razem możemy więcej!

Województwo Małopolskie dokłada wszelkich starań, aby zaopatrzyć małopolskie szpitale w niezbędny sprzęt i środki ochrony osobistej, tak aby wszyscy mogli pracować nie narażając swojego zdrowia i życia. Do walki z koronawirusem i jego następstwami gospodarczymi nasz region przygotował Małopolską Tarczę Antykryzysową, w ramach której działają 4 pakiety: medyczny, przedsiębiorczości, płynności finansowej i społeczny. Wprowadzono również szereg innych rozwiązań, które powinny pomóc w tych trudnych dla nas czasach.

W ramach kampanii chcemy również połączyć tych, którzy są w stanie zaoferować swoją pomoc z tymi, którzy jej potrzebują. W tym celu przygotowujemy specjalny Bank Ofert, gdzie można znaleźć informacje o różnych formach pomocy oferowanej przez instytucje, firmy czy stowarzyszenia z Małopolski.

Dodatkowo wspieramy Małopolskich producentów żywności i gorąco zachęcamy do kupowania ich produktów.

Liczą się wszystkie, nawet te drobne przejawy solidarności. Wiemy, że najlepszym sposobem na powstrzymanie wirusa wywołanego COVID-19 jest izolacja. Ale izolacja nie oznacza pozbawiania nas poczucia bycia razem! Dlatego w naszej kampanii podkreślamy: przejdźmy przez to razem, wszyscy bez wyjątku stosujmy się do wytycznych, wszyscy bądźmy za siebie odpowiedzialni.

O tym wszystkim będziemy Wam przypominać dzięki działaniom w Internecie: na naszej stronie www.malopolska.pl, oficjalnym fanpage'u Małopolski (facebook.com/lubiemalopolske), TV Małopolska czy komunikatach medialnych!


Wszyscy razem damy radę… bo Dobro jest w Małopolsce!

Ramię w Ramię


Czas walki z pandemią COVID-19, a także okres wakacji sprawiły, że banki krwi opustoszały. Liczba donacji drastycznie spadła, a mimo to zarówno planowane jak i niespodziewane zabiegi muszą odbywać się na bieżąco. Niestety, stacje krwiodawstwa są w stanie zebrać jedynie ok 30 proc. zapotrzebowania na krew, o którą apelują małopolskie szpitale. Jej brak może spowodować m.in. opóźnienie zaplanowanych już operacji. Sytuacja jest bardzo trudna, a krew potrzebna jest jak nigdy dotąd! Dlatego Województwo Małopolskie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie łączą siły, by pomóc potrzebującym.

Idea przyświecająca akcji "Dobro jest w Małopolsce. Ramię w Ramię" to wsparcie honorowego krwiodawstwa w Małopolsce. Akcja jest kontynuacją kampanii świątecznej Dobro jest w Małopolsce, w ramach której w grudniu ubiegłego roku Województwo Małopolskie wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem zachęcało mieszkańców do dobrych uczynków i dzielenia się miłymi gestami w okresie Bożego Narodzenia, a także kontynuacją kampanii prowadzonej online pod nazwą Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!, podczas której województwo zachęcało i motywowało Małopolan do odpowiedzialnego zachowania w dobie pandemii.

Poprzez akcję "Dobro jest w Małopolsce. Ramię w Ramię" chcemy zachęcić Małopolan, by zdecydowali się na piękny uczynek oddania krwi i w tym celu skontaktowali się z najbliższą stacją krwiodawstwa w swoim mieście.

Akcja odbywa się pod patronatem Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego.

Warto dodać, że Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego już od 8 lat aktywnie włącza się w pomoc potrzebującym, organizując cykliczne akcje krwiodawstwa, koordynowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy UMWM. Inicjatywa ta jest objęta patronatem honorowym Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego. Od 2012 roku zebrano w UMWM około 580 litrów krwi od ponad 1300 osób.Pokażmy, że Wszyscy Razem - Ramię w Ramię możemy pomóc,
bo Dobro jest w Małopolsce!
FEML