FEML


FORUM EKONOMICZNE
MŁODYCH LIDERÓWII FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW

NOWY SĄCZ 04-08.09.2007
TWORZYMY IDEE DLA PRZYSZŁOŚCI EUROPY

MEDIA o FORUM 2007POLSKA AGENCJA PRASOWA - SERWIS EUROPEJSKI 05.09.2007

W Nowym sączu trwa Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 2007


05.09.2007 Warszawa (PAP) -

O tożsamości i wartościach europejskich, znaczeniu solidarności i roli młodych ludzi we współczesnym świecie rozmawiają uczestnicy odbywającego się w Nowym Sączu Forum Ekonomicznego Młodych Liderów 2007.
Forum jest programem partnerskim rozpoczynającego się w środę w Krynicy XVII Forum Ekonomicznego.

"Mamy nadzieję, że stworzymy Davos ludzi młodych. Polska też powinna brać aktywny udział w dyskusji o przyszłości Europy" - powiedział w środę PAP Michał Wójcik, dyrektor programowy spotkania.

Wójcik podkreślił, że Forum jest szansą dla młodych ludzi, by spotkać się i porozmawiać z tymi, którzy obecnie sprawują władzę, a także budować sieć kontaktów.
Wśród gości honorowych i panelistów Forum są m.in. komisarz UE ds. przemysłu i przedsiębiorczości Guenter Verheugen, komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Huebner i minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

W spotkaniu uczestniczą także przedstawiciele organizacji politycznych, pozarządowych, społecznych i gospodarczych z 33 krajów, w wieku od 18 do 33 lat. Wezmą oni również udział w obradach rozpoczynającego się w godzinach popołudniowych XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Językiem oficjalnym Forum Ekonomicznego Młodych Liderów 2007 jest język angielski, a obrady można na bieżąco śledzić w internecie.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów odbywa się już po raz trzeci. Jego organizatorem jest Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Forum Ekonomiczne w Krynicy oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu "Młodzież w Działaniu". Patronat honorowy nad nowosądeckim Forum objął marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Spotkanie zakończy się 7 września.(PAP) jza/ mskr/ rad/ ŹRÓDŁO : http://euro.pap.com.plORGANIZATORZY FORUM


PATRONAT HONOROWY
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ


PARTNER GŁÓWNY


MIASTO GOSPODARZ


WSPÓŁFINANSOWANIE


OFICJALNY PARTNER


PARTNER

FEML


PATRON MEDIALNY