FEML

XI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

5-9 września 2016, Nowy Sącz

Największe międzynarodowe spotkanie społeczno-ekonomiczne młodych liderów w Europie.
CZY CZUJESZ SIĘ LIDEREM JUTRA?


To już ostatnia szansa, aby zarejestrować się na jedenaste Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu. W tym roku Forum cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Została nam już niewielka pula biletów. Masz więc, drogi uczestniku, dwie możliwości. Pierwsza to taka, że wykupujesz bilet i sam organizujesz sobie zakwaterowanie. Druga opcja to bilet pełny z noclegiem.

Każda z tych opcji jest dobra, bo gwarantujemy Ci udział w wydarzeniu, podczas którego debatujesz z wybitnymi przedstawicielami życia politycznego, społecznego i biznesowego współczesnego świata. Masz nieograniczone możliwości do networkingu, wypracowania i nawiązania partnerstw międzynarodowych, wypromowania swojej organizacji.

Forum od lat nazywane jest "młodą Krynicą" i "Davos ludzi młodych". W dotychczasowych dziesięciu edycjach wzięło udział ponad 2750 osób w wieku 18 – 35 lat ze wszystkich państw europejskich. Są to liderzy organizacji pozarządowych, społecznych, ekonomicznych, studenckich, młodzieżówek partii politycznych, stowarzyszeń pracodawców i pracobiorców, pracownicy naukowi, młodzi dziennikarze i przedsiębiorcy z państw Unii Europejskiej, Bałkanów, Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego.PROGRAM


UCZESTNICY O FORUM

FEML

Niesamowici ludzie! Jeszcze raz dziękuję za uczynienie forum, nie tylko areną spotkań służącą do odkrywania i omawiania głównie Europejskiej gospodarki, ale prawdziwą przyjemnością uczestniczenia w nim! Od interesujących i angażujących mówców sesji poprzez dyskusje okrągłego stołu, nieformalne spotkania, rozmowy na zewnątrz sali konferencyjnej, aż po wspólną integrację na koniec każdego dnia ...

Amer Benouda, Francja

FEML

Forum odgrywa ważną rolę w kształtowaniu moich zawodowych i społecznych umiejętności. Inicjatywa ta sprowokowała mnie do myślenia poza schematem, opuszczenia strefy komfortu i przekraczania granic, które wcześniej uznawałam za nie do przebycia. Jestem bardzo wdzięczna każdemu, kto był częścią tego satysfakcjonującego doświadczenia i przyczynił się do powstania Forum!

Mariya Romanyshyn, Ukraina

FEML

Pochodzę z Niemiec, ale jestem również Brazylijką i posiadam dwa obywatelstwa. Jestem również Europejką. I dlatego tu przyjechałam, ponieważ znalazłam ten wspaniały program, który jest stworzony dla młodych Europejczyków jak ty i jak wszyscy tutaj. Są tu wspaniali ludzie, którzy mają świetne pomysły, mogę się wiele nauczyć podczas rozmów z nimi w przerwach i podczas samego Forum. Podczas Forum uczestniczymy w panelach dyskusyjnych, mamy bezpośredni kontakt z naprawdę dobrymi specjalistami i dlatego powinieneś z całych sił starać się przyjechać do Nowego Sącza.

Jennifer Hartl, NiemcyMÓWCY

FEML
Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów, Polska

FEML
Jarosław Gowin

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska

FEML
Tibor Navracsics

Komisarz UE do spraw Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu

FEML
Vincenzo Camporini

Szef Obrony, Sztab Generalny (2008-2011), Wiceprezes Instytutu Spraw Zagranicznych, Włochy

FEML
David Narmania

Mer Tbilisi, Gruzja

FEML
Ana Birchall

Przewodnicząca Komisji ds. Europejskich Izba Deputowanych, Rumunia

FEML
Władysław Kosiniak - Kamysz

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, były Minister Pracy i Polityki Społecznej RP

FEML
Grzegorz Chłopek

CEO, Nationale-Nederlanden PTE S.A., Polska

FEML
Gjorge Ivanov

Prezydent Republiki Macedonii

FEML
Danilo Turk

Były Prezydent Republiki Słowenii

FEML
Liam Fox

Były Minister Obrony, Wielka Brytania

FEML
Barbara Contini

Senator, Włochy400

uczestników Forum

43

kraje

35

gości specjalnychXI Forum Ekonomiczne Młodych LiderówWARUNKI UCZESTNICTWA

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓWJak wygląda rejestracja? Czy jest opłata za uczestnictwo?

Rejestracja przebiega dwustopniowo. W pierwszej turze aplikant uzupełnia ankietę zawierającą podstawowe informacje. W następnym etapie organizator przesyła odpowiedź drogą mailową, wraz z instrukcjami dotyczącymi dalszej rekrutacji: pełnym formularzem zgłoszeniowym oraz linkiem umożliwiającym zakup biletu na wydarzenie. Po wypełnieniu ankiety i opłaceniu uczestnictwa, na podany adres email przesyłany jest bilet upoważniający do uczestnictwa w wydarzeniu.


85 zł - Early Bird

dostępny w dniach 14 czerwca-20 czerwca 2016

Cena biletu obejmuje:

uczestnictwo w Forum, zakwaterowanie i wyżywienie, transport lokalny, udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych, tłumaczenie na język polski, rosyjski, angielski podczas paneli, udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy w dniu 8 września, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, udział w bankiecie i uroczystych kolacjach, certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Forum.


200 zł - Regular ticket

dostępny w dniach 21 czerwca- 10 sierpnia 2016

Cena biletu obejmuje:

uczestnictwo w Forum, zakwaterowanie i wyżywienie, transport lokalny, udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych, tłumaczenie na język polski, rosyjski, angielski podczas paneli, udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy w dniu 8 września, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, udział w bankiecie i uroczystych kolacjach, certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Forum.


350 zł - Ostatnia szansa (bez zakwaterowania)

dostępny od 10 - 25 sierpnia 2016

Cena biletu obejmuje:

uczestnictwo w Forum, wyżywienie, transport lokalny, udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych, tłumaczenie na język polski, rosyjski, angielski podczas paneli, udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy w dniu 8 września, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, udział w bankiecie i uroczystych kolacjach, certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Forum. Uczestnik powinien zorganizować sobie zakwaterowanie we własnym zakresie.


599,99 zł - Ostatnia szansa (z zakwaterowaniem)

dostępny od 10 - 25 sierpnia 2016

Cena biletu obejmuje:

uczestnictwo w Forum, zakwaterowanie i wyżywienie, transport lokalny, udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych, tłumaczenie na język polski, rosyjski, angielski podczas paneli, udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy w dniu 8 września, uczestnictwo w imprezach integracyjnych, udział w bankiecie i uroczystych kolacjach, certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Forum


Praktyczne informacje dla Uczestników Forum 2016

Prosimy o zapoznanie się z informacjami niezbędnymi dla Uczestników Forum 2016:      otwórz/pobierz plik PDF


Czy pokrywacie koszty podróży?

Uczestnikom z Polski nie zwracamy kosztów podróży.


Czy muszę szukać zakwaterowania w Nowym Sączu?

Nie, jako organizator Forum zajmujemy się organizacją zakwaterowania dla uczestników, pokrywamy także wszelkie koszty związane z zakwaterowaniem. Zapewniamy także posiłki dla uczestników oraz transport lokalny. Uczestnicy zakwaterowani będą w akademikach Wyższej Szkoły Biznesu oraz w ośrodkach szkoleniowo-konferencyjnych.


Czy organizatorzy pokrywają koszt ubezpieczenia zdrowotnego?

Nie, zapewniamy jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Uczestnicy musza zadbać o ubezpieczenie zdrowotne na własny koszt.


W jakim celu potrzebujecie mojego zdjęcia w drugim etapie rejestracji?

Zdjęcie zostanie umieszczone w identyfikatorach, które otrzymają wszyscy uczestnicy Forum. Posiadanie identyfikatora znacznie ułatwia komunikację w trakcie Forum, identyfikatory będą potrzebne także aby wziąć udział w panelach dyskusyjnych XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.


Jaki jest dress code?

W czasie Forum obowiązuje strój Biznes Standard/strój biznesowy/formalny.


Czy istnieje możliwość rezygnacji z uczestnictwa w Forum?

Uczestnicy mają możliwość zrezygnowania z Forum, jednak nie jesteśmy w stanie zwracać opłat za uczestnictwo. Nasze wydarzenie przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym, by zapewnić jak najwyższą jakość wydarzenia. W związku z tym opłata rejestracyjna przeznaczana jest odpowiednio wcześniej na rezerwacje miejsca noclegowego, wydruk identyfikatorów oraz certyfikatów itp.


Czy parking będzie zapewniony w miejscu noclegowym?

Tak, zapewniamy uczestnikom parking. By otrzymać miejsce parkingowe w czasie Forum uczestnicy muszą to wcześniej zgłosić organizatorom.


Jak wyglądać będzie transport z miejsca noclegowego do centrum konferencyjnego?

W czasie forum zapewniamy transport z miejsca zakwaterowania uczestników do centrum konferencyjnego, w którym będzie odbywać się wydarzenie.


Kto uczestniczy w Forum?

Liderzy organizacji pozarządowych, społecznych, ekonomicznych, studenckich, młodzieżówek partii politycznych, stowarzyszeń pracodawców i pracobiorców, pracownicy naukowi, młodzi dziennikarze i przedsiębiorcy. W 11. edycji Forum weźmie udział ponad 350 osób z 42 państw (Unia Europejska, Bałkany, Europa Wschodnia, Kaukaz Południowy, Rosja, Turcja, Izrael).


Jakie są kryteria doboru uczestników Forum?

Podstawowym kryterium jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym oraz aktywne uczestnictwo w życiu politycznym, obywatelskim, społecznym lub gospodarczym w organizacji pozarządowej bądź instytucji/organizacji.


Czy mogę aplikować nie będąc członkiem organizacji pozarządowej?

Nie musisz być liderem lub członkiem organizacji pozarządowej. Możesz być liderem nieformalnej studenckiej lub społecznej grupy, pracownikiem młodzieżowym, młodym przedsiębiorcą. Jako instytucję możesz podać nazwę Twojego uniwersytetu lub firmy.


Czym jest Forum?

Forum jest miejscem gdzie spotykają się młodzi liderzy z całej Europy, aby dyskutować o jej przyszłości, szansach i zagrożeniach oraz by dzielić się pomysłami jak poprawić obecną sytuację. Podczas tych spotkań młodzi ludzie mają okazję wysłuchać oraz zadać pytania przedstawicielom środowisk naukowych, europejskim politykom, prezesom firm, ludziom świata biznesu oraz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach z ponad 42 państw.


Kim są goście Forum?

Gośćmi specjalnymi i prelegentami Forum są nobliści (m.in. Reinhard Selten i Lech Wałęsa), prezydenci (m.in. Mikheil Saakashvili, Gjorge Ivanov, Valdis Zatlers, Boris Tadic, Jorge Sampaio, George Vasiliou, Vaira Vike-Freiberga), premierzy, ministrowie, komisarze UE, szefowie firm, prezesi banków narodowych, wybitni ekonomiści. Program Forum obejmuje panele dyskusyjne, wykłady i prezentacje biznesowe oraz warsztaty tematyczne.


O czym rozmawia się podczas Forum?

Tworzymy miejsce do rozmów i dyskusji liderów przyszłości z liderami współczesnego świata. Dotyczą one istotnych procesów zachodzących na naszym kontynencie i na świecie oraz wyzwań stojących przed młodym pokoleniem polityków, ekonomistów, przedsiębiorców i liderów organizacji pozarządowych. Forum to także miejsce debaty o przyszłości Unii Europejskiej oraz jej stosunków z państwami sąsiednimi.


Kto organizuje Forum?

Organizatorami są: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytut Studiów Wschodnich. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest wydarzeniem partnerskim Forum Ekonomicznego w Krynicy.


Jakie są priorytety tematyczne Forum w 2016 roku?

  • przedsiębiorczość młodego pokolenia – inspiracja do bycia przedsiębiorcą, źródła sukcesu w biznesie, jak radzić sobie z porażkami w biznesie, programy wsparcia dla startupów, współpraca nauki z biznesem, innowacje w biznesie
  • przedsiębiorczość społeczna – społeczny i etyczny wymiar biznesu, współpraca biznesu i organizacji pozarządowych, rozwiązywanie problemów społecznych i budowa kapitału społecznego
  • edukacja a współczesny rynek pracy – sytuacja młodych na współczesnym rynku pracy, mobilność i europejskie programy edukacyjne, jak dopasować edukację do wymagań współczesnego rynku pracy, innowacje w edukacji
  • scenariusze dla Europy – geopolityka, bezpieczeństwo w kontekście ustaleń szczytu NATO w Warszawie, rozwój gospodarczy w Europie, zadania i rola Europy w rozwiązywaniu problemów globalnych, wkład Polski w budowanie nowego ładu europejskiego po 1989 roku
  • młodzi liderzy i ich wpływ na zmianę w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym – rola młodego pokolenia w polityce, gospodarce i życiu społecznym, jak być dobrym liderem, zadania stojące przed młodymi w XXI wieku


Jaki język używany jest podczas Forum?

Językiem roboczym Forum jest język angielski. Panele i wykłady tłumaczone są dodatkowo na język: polski, rosyjski i angielski.W CELU UZYSKANIA DODATKOWYCH INFORMACJI, PROSIMY O KONTAKT:

Klaudia Kozak

EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJA NOWY STAW
forum@forum-leaders.eu
tel. +48 81 534 61 91
MIEJSCE

CENTRUM KONFERENCYJNE FORUM I RECEPCJA
Małopolskie Centrum Kultury 'Sokół'
ul.Długosza 3, Nowy Sącz, Polska

ORGANIZATORZY FORUM


PATRONAT HONOROWY
MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ


PARTNER GŁÓWNY


MIASTO GOSPODARZ


WSPÓŁFINANSOWANIE


OFICJALNY PARTNER


PARTNER

FEML


PATRON MEDIALNY