FEML


FORUM EKONOMICZNE
MŁODYCH LIDERÓWFORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW

TWORZYMY IDEE DLA PRZYSZŁOŚCI EUROPY

PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW
INFO PACKDLACZEGO WASZE WYDARZENIE JEST ONLINE A NIE STACJONARNIE?

Jako organizatorzy Forum Ekonomicznego Młodych Liderów każdego roku dokładamy wszelkich starań, aby nasze wydarzenie stało na jak najwyższym poziomie merytorycznym, jednocześnie dbając o Wasze bezpieczeństwo. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się dla wszystkich w specyficznym okresie. Cel, jaki sobie obraliśmy przy organizacji tegorocznej edycji to Wasze bezpieczeństwo, dlatego mając na uwadze i względzie obecną sytuację, postanowiliśmy spotkać się w tym roku w sposób wirtualny, abyście razem z nami mogli świętować 15 lecie Forum Młodych Liderów i jednocześnie mogli solidaryzować się z przyjaciółmi z całego świata. Mamy jednocześnie nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy w Nowym Sączu.

JAK WYGLĄDA REJESTRACJA?

Rejestracja przebiega dwustopniowo. W pierwszej turze aplikant uzupełnia formularz rejestracyjny zawierający podstawowe informacje. W następnym etapie organizator przesyła odpowiedź drogą mailową. Po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego, na podany adres email przesyłany będzie wirtualny bilet upoważniający do uczestnictwa w wydarzeniu online . Po 25 sierpnia 2020 wirtualny bilet pomoże przenieść się uczestnikowi na platformę specjalnie stworzoną pod wydarzenie online.

ILE KOSZTUJE WZIĘCIE UDZIAŁU W WASZYM WYDARZENIU?

Tegoroczna edycja w związku z tym, że odbywa się w sposób wirtualny jest bezpłatna. Jako Organizatorzy nie będziemy pobierać od was opłat. Dla nas najważniejszą zapłatą za nasze wydarzenie będzie wasz aktywny udział podczas Forum, dzięki temu będziemy mogli stworzyć wspólnie niesamowite wydarzenie.

CO BĘDZIE MI POTRZEBNE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W FORUM ONLINE?

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Forum wystarczy Ci komputer, tablet lub własny telefon komórkowy z zainstalowaną najnowszą wersją przeglądarki chrome.

KTO UCZESTNICZY W FORUM?

Każdego roku uczestnikami Forum są: Liderzy organizacji pozarządowych, społecznych, ekonomicznych, studenckich, młodzieżówek partii politycznych, stowarzyszeń pracodawców i pracobiorców, pracownicy naukowi, młodzi dziennikarze i przedsiębiorcy, którzy tak jak wy chcą aby ich głos był słyszalny wśród decydentów młodego pokolenia.

CZY MOGĘ APLIKOWAĆ NIE BĘDĄC CZŁONKIEM ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ?

Nie musisz być liderem lub członkiem organizacji pozarządowej. Możesz być liderem nieformalnej studenckiej lub społecznej grupy, pracownikiem młodzieżowym, młodym przedsiębiorcą. Jako instytucję możesz podać nazwę Twojego uniwersytetu lub firmy. Dla nas liczy się to, że chcesz zmienić swoje otoczenie. Pamiętaj działając lokalnie masz wpływ na działania globalne!

CZYM JEST FORUM EKONOMICZNE MŁODYCH LIDERÓW?

Forum jest miejscem gdzie spotykają się młodzi liderzy z całej Europy, aby dyskutować o jej przyszłości, szansach i zagrożeniach oraz by dzielić się pomysłami jak poprawić obecną sytuację. Podczas tych spotkań młodzi ludzie mają okazję wysłuchać oraz zadać pytania przedstawicielom środowisk naukowych, europejskim politykom, prezesom firm, ludziom świata biznesu oraz poznać osoby o podobnych zainteresowaniach z ponad 30 państw. Cel jaki nami kieruje to platforma wymiany poglądów dla młodych ludzi.

KIM SĄ GOŚCIE FORUM?

Gośćmi specjalnymi i prelegentami Forum są nobliści, prezydenci, premierzy, ministrowie, komisarze UE, szefowie firm, prezesi banków narodowych, wybitni ekonomiści. Tegoroczny Program Forum obejmuje panele dyskusyjne, wykłady, prezentacje biznesowe, warsztaty tematyczne, wieczór międzykulturowy oraz spotkania w ramach okrągłego stołu.

O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ W TYM ROKU?

Tworzymy miejsce do rozmów i dyskusji liderów przyszłości z liderami współczesnego świata. Dotyczą one istotnych procesów zachodzących na naszym kontynencie i na świecie oraz wyzwań stojących przed młodym pokoleniem polityków, ekonomistów, przedsiębiorców i liderów organizacji pozarządowych. Forum to także miejsce debaty o przyszłości Unii Europejskiej oraz jej stosunków z państwami sąsiednimi, jak również inicjatyw, które są tworzone przez młodych ludzi.

KTO ORGANIZUJE FORUM?

Organizatorami są: Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Instytut Studiów Wschodnich. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest wydarzeniem partnerskim Forum Ekonomicznego w Krynicy.

JAKI JĘZYK UŻYWANY JEST PODCZAS FORUM?

Językiem roboczym Forum jest język angielski. Panele i wykłady tłumaczone są dodatkowo na język polski.FEML